Група продовженого дня
23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права - свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх - всіх, хто часом залишається" за лаштунками" книговидання..
Цей день відзначається щорічно, починаючи з 1996 року. Зважаючи на те, що " в історичному розумінні книга є найбільш потужним фактором поширення знання і найбільш надійним засобом його збереження".
Одна з головних його цілей - промоція читання і книговидання, привернення читання і книговидання, привернення уваги до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності.
Учні 2 - 4 класів групи продовженого дня відвідали шкільну бібліотеку.
Пиртик С.М. розповіла про значення книги у житті людини. Діти обрали книжечки улюблених авторів для читання, щоб на наступний раз обговорити про враження від прочитаного.
Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає День дитячої книги.Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті маленьких читачів.Адже саме вона відкриває дітям двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості.
Учні 2 - 4 класів групи продовженого дня відвідами шкільну бібліотеку і взяли книжечку для прочитання вдома разом із батьками.
Незабутній Шевченко
7 березня учні 2 - 4 класів групи продовженого дня підготували і провели усний журнал, мета якого - вшанування національного генія України Тараса Григоровича Шевченка; ознайомлення із цікавими фактами його життя і творчості; виховання інтересу до творів великого Кобзаря; сприяння вихованню любові до рідного слова, до рідної землі.
Діти читали улюблені вірші, виконували пісні, провели флешмоб "Тарас Шевченко - син України".
" Поезія - це сила чарівна, що музикою серце надихає"
Учні 2 - 4 класів групи продовженого дня взяли участь в усному журналі" Поезія - це сила чарівна, що музикою серце надихає", присвяченому 154 річниці від дня народження Лесі Українки.
Діти ознайомилися із дитячими та юнацькими роками Лесі. Про її поетичний талант, здібності до вивчення мов, про захоплення малюванням та грою на фортепіано розповідали і діти, і вчителька Щурко П.Я. та бібліотекарка Пиртик С.М. Усі читали улюблені поезії, в яких поетеса описувала свою любов до свого краю, народу, про красу рідної землі.
Всеволод Нестайко - український письменник, прозаїк, класик сучасної української дитячої літератури.
30 січня йому виповнилося б 95 років. Учні 2 - 4 класів групи продовженого дня завітали до шкільної бібліотеки, де Світлана Пиртик підготувала виставку, присвячену
В. Нестайку, а вчителька української мови та літератури П.Щурко розповіла про життя і літературну діяльність письменника.
Діти слухали про пригоди Яви Реня та Павлуші Завгороднього
(" Тореадори з Васюківки"), ділилися враженнями, адже для творчості В.Нестайка характерна людяність, доброта, світлий погляд на життя, а також надзвичайне почуття гумору.
У шкільному музеї
Учні 2 - 4 класів групи продовженого дня відвідали шкільний музей народознавства. Вчилель історії Сороківська М.І. провела цікаву екскурсію. Школярі ознайомилися із предметами побуту, зразками народного та декоративно - прикладного мистецтва, знаряддям праці, одягом, вишивками краю, традиційними народними ресеслами.Учні побачили ванькер, скриню - сучасну шафу, в якій зберігалися одяг, полотно. Екскурсія пройшла змістовно і цікаво, бо багато матеріалу дізналися про село, його звичаї та традиції. На всі питання почули відповіді.
19 листопада - 1000- й день вторгнення росії на територію нашої України. Цей період - це слава, героїзм, відвага, надія, мужність, сила, боротьба за незалежність та гідність.
Учні 2 - 4 класів групи продовженого дня провели живий ланцюг.
Діти щиро вірять в те, що скоро здійсниться найбільше бажання усіх - перемога у війні.
Все буде Україна!!!
У сільській бібліотеці
Сьогодні непросто знайти орієнтир у морі інформації, але саме книга, бібліотека були і залишаються тим острівцем, на якому читач знайде для себе необхідне, цікаве, відчине завісу раніше невідомого і доторкнеться до шедеврів світової культури. Читання є основою опанування всіх наук, основою розвитку людського інтелекту.
До сільської бібліотеки учнів 2 - 4 класів групи продовженого дня запросила бібліотекарка Василишин Людмила у День української писемності і мови.
Цікаво розповідала Людмила Петрівна про рідну мову, підготувававши виставку. Діти слухали вчителя української мови та літератури П.Я.Щурко, складали пазли, вибирали собі книжки.
Бібліотекарка пригостила дітей цукерками.
" Пресвятая Богородице, спаси нас"
Учні 2 - 4 класів групи продовженого дня 5 вересня відвідали капличку Пресвятої Богородиці, яка з'явилася на віконному склі старенької хати у грудні 1937 р.
Щурко П.Я. розповіла дітям про нерукотворний образ, про віднайдене незабаром просто під вікном з шибкою підземне чудотворне джерело та про численні видужання, які відбувались у зв'язку з ними.1998 року на місці появи образу була збудована капличка, до якої було повернуто ікону, що надійно переховувалася десятки років.
Діти молилися за здоров'я своєї родини, захисників та захисниць України, за перемогу та мир, пили цілющу воду.
6 вересня у Чайковицькій гімназії відзначили День читання книг.
Учні групи продовженого дня 2 - 4 класів відвідали шкільну бібліотеку і переглянули нові надходження.
До учнів 2 - 4 класів групи продовженого дня Чайковицької гімназії 25 вересня завітав Салаш Роман Іванович, сімейний лікар амбулаторії загальної практики сімейної медицини м.Рудки.
Роман Іванович зворушливо і змістовно розповідав дітям про цікаві факти з історії медицини. Поділився своїм досвідом багаторічної праці.
Головною темою зустрічі була профілактика хвороб та популяризація здорового способу життя.